Dotychczasowy dyrektor ds. gospodarki energetycznej w PKP PLK, Andrzej Kazimierski, został szefem Departamentu Energii Odnawialnej (DEO) Ministerstwa Energii (ME). Ma już za sobą pierwsze wyzwanie w nowej roli.
Jak informuje portal wysokienapiecie.pl, karierę zawodową rozpoczynał w firmie informatycznej ZETO, następnie pracował w firmach związanych z produkcją telewizyjną - ATM i TVP. Ostatnio jako dyrektor sprzedaży a następnie konsultant w firmach z sektora IT.
Pierwszym wyzwaniem nowego dyrektora DEO było zajęcie stanowiska w sprawie procedowanej w Sejmie, tzw. "ustawy antywiatrakowej". Nowy szef departamentu odniósł się do niej w następujący sposób:
– Jestem inżynierem i interesuje mnie cywilizowanie zasad eksploatacji urządzeń technicznych. Dlatego sam fakt wprowadzenia nadzoru UDT jest dla mnie jak najbardziej racjonalny. Uporządkowanie tych spraw jest konieczne, bo to duże i niebezpieczne urządzenia techniczne – tłumaczył w trakcie środowego czytania projektu w Sejmie.
– Z punktu widzenia zarządzania systemem energetycznego istotny jest miks i stabilność dostaw energii. Dostawy energii przez 20 proc. czasu są bardzo niestabilne – ocenił produktywność energetyki wiatrowej w Polsce dyrektor Kazimierski.
– Z punktu widzenia ME ważny jest wkład energetyki wiatrowej w produkcję energii z OZE, ale w naszej ocenie farmy wiatrowe mają się najlepiej i nie zbankrutują, dlatego mamy tylko kosmetyczne poprawki do projektu ustawy – zakończył.
Po przekształceniu Ministerstwa Gospodarki w Ministerstwo Energii podjęto decyzję o likwidacji stanowisk dyrektorów departamentów. Kierujący departamentami zostali doradcami ministra. Kolejną zmianą była rezygnacja z kierowniczej funkcji w Departamentcie Energii Odnawialnej Janusza Pilitowskiego, wcześniej dyrektora departamentu w Ministerstwie Gospodarki. Tymczasowym szefem DEO był Edward Słoma. Teraz na stanowisku zmienił go Andrzej Kazimierski.
Departament Energii Odnawialnej podlega wiceministrowi Andrzejowi Piotrowskiemu.
Źródła:
Autor artykułu:
Planergia |
Planergia to zespół doświadczonych konsultantów i analityków posiadających duże doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków pomocowych UE oraz opracowywaniu dokumentów strategicznych. Kilkaset projektów o wartości ponad 1,5 mld zł to nasza wizytówka.
Planergia to także dopracowane eko-kampanie, akcje edukacyjne i informacyjne, które planujemy, organizujemy, realizujemy i skutecznie promujemy.