Inwestycja w dom lub mieszkanie to nie tylko przedsięwzięcie technologiczne i organizacyjne, ale również niemałe nakłady finansowe. Mało kto jest obecnie w stanie udźwignąć budowę bądź zakup nieruchomości bez wspomagania się zewnętrznymi źródłami finansowania.
Do wyboru jest cały wachlarz różnego rodzaju instrumentów finansowych – od standardowych kredytów hipotecznych po dotacje i dopłaty z różnych źródeł. Dodatkowe możliwości otwierają się, kiedy budowa obejmuje dom energooszczędny lub pasywny.
Coraz więcej banków oraz instytucji zewnętrznych (np. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub jego wojewódzkie odpowiedniki) oferują specjalne finansowanie, premiując taką inwestycję w dom nieco korzystniejszymi warunkami udzielonego kredytu.
Można nawet uzyskać bezzwrotną dotację do całości inwestycji lub jednego z jej elementów - w większości przypadków jest to dopłata do jednej z wykorzystywanych technologii, np. do zakupu kolektorów słonecznych, pompy ciepła, przydomowej oczyszczalni itp.
Na Planergii na bieżąco aktualizujemy katalog dostępnych źródeł finansowania. Aktualnie nasza baza obejmuje 36 źródeł finansowania, które można sortować pod kątem rodzaju finansowania (dotacja, pożyczka preferencyjna, kredyt itp.) oraz grupy docelowej (osoby fizyczne, firmy, samorządy, uczelnie itd.).
Tutaj możesz poszukać dofinansowania dla siebie.
Zestawienie przygotowujemy we współpracy z Grupą Doradczą Altima – jedną z najlepszych w kraju firm zajmujących się pozyskiwaniem dotacji oraz innych form zewnętrznego finansowania dla przedsiębiorstw, samorządów oraz innych podmiotów.
(ewka)
Autor artykułu:
Planergia |
Planergia to zespół doświadczonych konsultantów i analityków posiadających duże doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków pomocowych UE oraz opracowywaniu dokumentów strategicznych. Kilkaset projektów o wartości ponad 1,5 mld zł to nasza wizytówka.
Planergia to także dopracowane eko-kampanie, akcje edukacyjne i informacyjne, które planujemy, organizujemy, realizujemy i skutecznie promujemy.