200 firm i tysiące zwiedzających
Przewiń do artykułu
Menu

Targi Sibex skupiają specjalistów branży budowlanej z całego kraju. Podczas targowych dni każdy znajdzie pełną ofertę tego, z czego dzisiaj można budować, a potem wyposażać.

 

 

 

W tym samym czasie odbywają się Targi Wyposażenia Wnętrz Silesia INTERIOR, Targi Mieszkaniowo-Developerskie TeMD, a także Salon Techniki Grzewczej i Instalacyjnej SILTERM-INSTAL.

 

Zainteresowani tematem budownictwa drewnianego mogą zobaczyć „na żywo” budowę szkieletu domu drewnianego w skali 1:1. Ciekawostkę stanowi fakt, iż dom można wylicytować. Cena wywoławcza to 30.000 zł.

 

Dla osób chcących pogłębić tematykę drewnianego budownictwa szkieletowego Stowarzyszenie Dom Drewniany przygotowało Seminarium „Dzień Budownictwa Drewnianego”. W naszym portalu również wywiad z członkiem tego stowarzyszenia – czyt. Stowarzyszenie na rzecz przyszłości.

 

Jak projektować energooszczędnie?

 

Na to pytanie starali się odpowiedzieć fachowcy z Viessmana, Vaillantu i Zakładu Ceramiki Budowlanej „Owczary”. Paweł Olsza - dyrektor marketingu ostatniej z wymienionych - firm bierze udział w budowie domu zeroenergetycznego plus.

 

- Jest to dom jednorodzinny, niepodpiwniczony, składający sie z 3 modułów – parteru, piętra i garażu. Każdy moduł niezależnie funkcjonuje energetycznie i jest zbudowany w innej technologii. Użyte energooszczędne materiały, w tym produkowane przez nas cegły i urządzenia, płaski dach, brak strat cieplnych i mostków termicznych spowoduje zużycie energii podobnej do domu pasywnego, czyli 15 kW na metr kwadratowy rocznie. Zainteresowanych odsyłam na naszą stronę internetową.

 

W programie targów na uwagę zasługują także: mistrzostwa dekarzy, warsztaty blacharskie, konferencja naukowo-techniczna „Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym – Kierunki rozwoju w świetle nowych uwarunkowań prawnych i technicznych w Polsce i Europie”, seminarium „Zmiany na rynku okien i usług montażowych w 2013 r.”, pokazy technik glazurniczych i kładzenia tynków, pokazy zastosowania piany izolacyjnej, zawody płytkarzy, pokazy mistrzów parkieciarskich.

 

Viessman, w osobie dyrektora Tomasza Grzyba z Tychów, poleca TopInfo, czyli uzupełnianie ogrzewania olejowego lub gazowego – pompą ciepła.

 

- Ten system ciepła w ciągu roku pozwoli zmniejszyć koszty ogrzewania nawet do 50 proc. Kocioł olejowy lub gazowy jest tutaj tylko włączany w bardzo mroźne dni. Szczególnie atrakcyjna cenowo jest pompa na powietrze recyrkulacyjne lub wylotowe, z umieszczonym wewnątrz wymiennikiem ciepła solarnego.

 

Krzysztof Stępniak, sprzedawca z Vaillantu, poleca piece kondensacyjne gazowe.

 

- Biorąc pod uwagę sumaryczne kryterium kosztów wykonania systemu grzewczego i jego eksploatacji, w okresie życia urządzeń grzewczych, najbardziej rozsądnym sposobem wytwarzania ciepła w warunkach polskich jest zastosowanie kondensacyjnego kotła gazowego.

 

Dodatkowym źródłem ciepła do zasilania w energię cieplną domu energooszczędnego mogą być kolektory słoneczne, współpracujące z podstawowym źródłem energii. Szczególnie dobrze kolektory sprawdzają się przy produkcji ciepłej wody użytkowej w okresie od kwietnia do końca września.
 

Dwa nietypowe wydarzenia

 

Targi Sibex to frajda również dla dzieci. Stoisko - Buduj z Bobem – robi na dzieciach kolosalne wrażenie.

 

Krzysztof Uglorz – ekspert od nietypowych wydarzeń eventowych z Jury Krakowsko-Częstochowskiej mówi - Czeka na milusińskich możliwość budowania z mega klocków zamku dla rycerza, wieży dla księżniczki, czy tronu dla króla.

 

Będzie też wspólne śpiewanie, gry, zabawy i konkursy, które poprowadzi sam Bob Budowniczy i jego przyjaciele. Szykuje się wspaniała zabawa, na którą organizatorzy zapraszają całe rodziny.

 

Zwiedzając ekspozycję koniecznie trzeba odwiedzić mobilne stoisko polskiej firmy z 30-letnim doświadczeniem - Galmet z Głubczyc (opolskie). W ofercie firmy można m. in. znaleźć kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, a wszyscy zainteresowani pozyskiwaniem energii wprost z natury mogą dodatkowo zapoznać się z ofertą pomp ciepła.

 

Wiesław Gwizdała, dyrektor techniczno-handlowy, mówi - Nie ukrywam, że chcę klientów zaskoczyć ilością i jakością naszych wyrobów. Wszystkie podzespoły mają certyfikaty europejskie, a nie chińskie. Dajemy długie gwarancje i cieszymy się, że zaczynając kiedyś od podgrzewaczy wody budujemy teraz poszukiwane przez polskiego klienta urządzenia energooszczędne. Nieskromnie mogę powiedzieć – znakomicie konkurujące z produktami europejskich gigantów w tej dziedzinie.

 

Grażyna Kurowska

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
Planergia

Planergia to zespół doświadczonych konsultantów i analityków posiadających duże doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków pomocowych UE oraz opracowywaniu dokumentów strategicznych. Kilkaset projektów o wartości ponad 1,5 mld zł to nasza wizytówka.

Planergia to także dopracowane eko-kampanie, akcje edukacyjne i informacyjne, które planujemy, organizujemy, realizujemy i skutecznie promujemy.

info@planergia.pl