Fotowoltaika na pustyni w Chinach
Przewiń do artykułu
Menu

W prowincji Gansu, w Chinach, trwa pierwsza faza realizacji projektu elektrowni słonecznej o łącznej mocy 1,1 GW. Głównym inwestorem i wykonawcą jest Singyes Solar Technologies Holdings, producent paneli PV i deweloper.

 


Pierwszy etap prac, których owocem będzie powstanie 300MW instalacji PV, rozpoczął się już w grudniu 2013 i ma trwać do końca 2014 r., cała budowa natomiast ma zakończyć się w ciągu pięciu lat. Według szacunków, średnia produkcja energii ma wynosić około 480 milionów kWh.


Inwestycja ta jest częścią kilkudziesięcioletniego planu Chin, obejmującego zagospodarowanie terenów pustynnych, a także zatrzymanie procesu pustynnienia ziem rolniczych. Dotychczas Chiny każdego roku traciły w ten sposób kilkadziesiąt kilometrów kwadratowych ziem uprawnych – szczególnie z powodu bliskości pustyni Gobi.


W Hongshagang Industrial Park, w okręgu Minqin, gdzie powstaje ten fotowoltaiczny gigant, ma stanąć także największa farma wiatrowa. Jej moc ma być większa, niż łączna moc wszystkich elektrowni wiatrowych powstałych dotychczas w Europie.


Chiny są jedynym krajem, który prowadzi badania efektywności wykorzystania turbin wiatrowych na terenach pustynnych. Celem badań jest przywrócenie tych terenów do upraw rolniczych.


Okręg Minqin w 98 proc. składa się z pustyni lub powierzchni zagrożonych pustynnieniem. 
 

Singyes Solar Technologies Holdings to firma o doskonałej kondycji finansowej. Największy dochód osiąga w działaniach związanych z fotowoltaiką.

 

Czytaj więcej...

 

 

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
Planergia

Planergia to zespół doświadczonych konsultantów i analityków posiadających duże doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków pomocowych UE oraz opracowywaniu dokumentów strategicznych. Kilkaset projektów o wartości ponad 1,5 mld zł to nasza wizytówka.

Planergia to także dopracowane eko-kampanie, akcje edukacyjne i informacyjne, które planujemy, organizujemy, realizujemy i skutecznie promujemy.

info@planergia.pl